Masseter Botox Uygulamaları

Masseter botox uygulamaları genellikle kadınlara uygulanan ve kadınların masseter kasının bulunduğu yüzün alt kısmının inceltilmesine yarayan estetik türüdür. Yüzünün alt kısmında şekil bozukluğu bulunan ve bu bozukluğu tedavi ettirmek istenen kişilere yapılan bu uygulama ile yüzde daha maskülen ve sert bir görünüme neden olan bu kaslar bu botox türü ile küçültülmekte ve kişilerin yüzleri daha orantılı bir hale getirilmektedir.Kadınlar ve erkekler arasında bulunan görünüm farkları oldukça belirgindir. Genel olarak erkeklerin çene ve yüz yapısı kare olması hedeflenirken bundaki en önemli etken güçlü gözükmektedir. Kadınlarda ise daha soft ve çekici bir görünüme sahip olmak önemli olduğu için günümüzde birçok kadın masseter botoks uygulamalarına başvurmaktadır.

Cerrahi tekniklerle yapılacak işlemler yerine kadınların masseter botox yaptırmalarındaki en önemli etken ise hem işlemlerin ağrısız bir şekilde gerçekleştirilmesi hem de işlemler sonrasında şişmeler ve ağrılar olmamasıdır. Kadınların bu tercihlerindeki en önemli unsurlardan birsi de botoks uygulamaları sonrasında günlük hayatlarına devam etmeleridir.

Masseter Botox Uygulamalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Masseter botox uygulamaları kadınların yüz ve çene yapılarındaki istedikleri görüntüye kavuşmalarını sağlasa da kadınların dikkat etmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Öncelikle bu botoks uygulamasını yaptırmadan önce bir diş ve dermatoloji uzmanına görünmenizde yarar bulunmaktadır. Görüşeceğiniz hekimlerden herhangi bir diş ve cilt probleminiz olup olmadığını öğrenmeniz tedaviniz açısından önemlidir.  Kişiler ilk uygulamadan 2 veya 4 ay sonra tekrar bir uygulama yaptırmalıdır. Bu uygulama görünümünüzün kalıcı olmasında etkili olacaktır.Kalıcı görüntüyü elde eden kişilerin daha sonra herhangi bir uygulama yaptırmasına gerek bulunmamaktadır lakin kişiler düzeltme istedikleri ve konturü arttırmak istedikleri taktide 6 ay aralıklarla tedaviye devam etmelidir.

Masseter botoks uygulamaları kişilere özel planlandığı için özellikle sürekli olarak aynı hekimle tedavi olmanız doğal görünümünüzü kaybetmemeniz açısından, hekiminizin olası problemlerin önüne geçebilmesi açısından ve maddi zarar görmemeniz açısından önemlidir. Planlamalar kişilere özel olduğu için masseter botoks fiyatları ilk muayene ve planlama sonrasında sizlere belirtilecektir. Sizler de daha güzel bir yüz yapısına sahip olmak için masseter botox uygulamalarından yaralanabilirsiniz.

Botox uygulaması hizmeti alabileceğiniz websitelerinden birkaçı şunlardır;

İzmir Botox web sitesi

Dr. Mustafa Karataş web sitesi

Mia Plas Estetik web sitesi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *